Tavalises mängus (loe: mitte Rocki ja Kalevi vahelises) peaks nelja veerandaja jooksul kätte saama pildi, kus võtmemängija (kõige rohkem punkte, lauapalle vms) atraktiivselt tegutseb. On kõrgel õhus ja proovib skoorida, üritab vastast kulpida, proovib veale lisaks kaks punni kirja saada vms. Pilt peab olema õigest mängijast ja visuaalselt nauditav. Selleks peab lihtsalt mingi hetke kenasti peale saama ja töö tehtud.
Rocki ja Kalevi vastasseis on teine asi. Actioniks võib minna iga hetk, igas kohas, iga mängijaga. Esimese veerandaja esimesel minutil võib juhtuda rüselus, eemaldamised, kaklused jne. Kui antud olukord maha magada on kuri karjas.
Et selliseid momente mitte maha magada peab terve mängu 110% keskenduma. Ka sellest ei pruugi piisata..
Mina kasutan Rocki-Kalevi mängudel kaht kaamerat (Canon eos 1d mark 2 ja 1d mark 2n). Ühe otsas Canoni 70-200mm f2.8 IS USM, millega hõlman lähemat väljakupoolt ning suuremate rüseluste puhul saan suure plaani ka teiselt poolt platsi. Teise kaamera otsas on Canoni 300mm f2.8 IS USM fix objektiiv, millega saan teisel pool platsi toimuvat pildistada. Lisaks saab sellega suures plaani portreesid treeneritest ja mängijatest.
Kui üldiselt pildistan mängul umbes 800 kaadrit, millest lõppvalikusse jääb keskmiselt 40, siis Kalevi-Rocki mängudel pildistan 1600-1800 kaadrit, millest lõpuks valin välja 70.
Põhjuseks siis see, et isegi süütutes olukordades peab raginaga pildistama- mine tea, mis juhtub. Kustutada on lihtsam, kui selgitada, miks teatud olukordi piltidel ei ole.
Pildid eilsest mängust. Pilt oleks 100% lehte läinud siis, kui..





(Voila!! Jällegi- kvaliteet ei koti kedagi, hetk on kõige olulisem!)
Kahe kaamera eelised..

